KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13824391

nr 1382 4391

Björn von Rosen

(1905-1989), Sverige

Etsning, Björn von Rosen (1905-1989), Sverige, Häger, Kew Gardens, 1928. Signerad. Motivet: 16x29, yttermått inklusive ram: 27x40 cm

Björn von Rosen, svensk målare född 1905, död 1989.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 1 mars 2021
kl 19:25:05

Björn von Rosen

Läs mer om Björn von Rosen